Otwieramy Centrum Edukacji Domowej pod Wawelem

Od 1 września 2021 w sercu Krakowa, pod Wawelem otwieramy Centrum Edukacji Domowej. Bedzie to miejsce przyjazne edukacji domowej, działające pod szyldem Szkoły Podstawowej AMS „Aktywnej Małej Szkoły” w Krakowie, która od początku swojej działalności – od 2016 roku jest otwarta dla edukacji domowej. Już dziś uczniowie uczący się w systemie edukacji domowej stanowią 60% społeczności szkoły. Ale chcemy się otworzyć także na uczniów innych szkół. Misją CED jest wsparcie i wyjście naprzeciw potrzebom uczniów uczących się w systemie edukacji domowej w zakresie edukacyjnym i integracyjnym oraz ich rodziców. Chcemy wspólnie tworzyć „dom” dla uczniów i rodziców w edukacji domowej, czyli miejsce, gdzie rodzice i uczniowie są wspierani i wszyscy traktują się życzliwie, bez dyskryminacji. Chcemy tworzyć społeczność opartą na wspólnym zrozumieniu oraz swobodnym, bezstresowym rozwijaniu swoich zainteresowań i pasji – bez użycia schematów szkolnych z wspieraniem naturalnej ciekawości dzieci. Chcemy tworzyć miejsce bez barier, do którego chętnie się wraca, w którym każdy ma prawo do nauki z własnej woli, bo wierzymy, że właśnie taka forma edukacji jest najefektywniejsza. Jesteśmy miejscem, które wychodzi naprzeciw ważnej potrzebie, jaką jest socjalizacja uczniów – chcemy wspólnie się uczyć, rozwijać, zawierać nowe znajomości, dobrze się bawić w samym sercu Krakowa i tworzyć miłe wspomnienia. Jesteśmy ludźmi, którzy tworząc to miejsce, chcą również ciągle się rozwijać i inspirować. Kierując się ideą edukacji domowej, chcemy przede wszystkim słuchać i spełniać oczekiwania edukacyjne naszych uczniów.

Więcej szczegółów w załączniku.